Dzień dobry! Mam przyjemność przedstawić Wam wreszcie artykuł, który był nieprzyzwoicie długo w przygotowaniu. Prześwietliłam kilkadziesiąt polskich marek produkujących wyposażenie wnętrz i wybrałam te, które według mnie są najciekawsze. Co nieoczywiste, nie wszystkie mają ofertę w stylu typowego Ambience, w zestawieniu znajdziecie różne klimaty i style. Nie będę przedłużać – bo pewnie jesteście ciekawi konkretów. Zestawienie poniżej! :)

(kolejność przypadkowa)

 

1. Tamo

Tamo to przede wszystkim komody, stoliki, krzesła – wszystkie z drewna. Wzornictwo jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Widać, że meble są oryginalne i nie inspirują się nadmiernie innymi produktami. Myślę, że będą pasować to wielu różnych wnętrz, od minimalistycznych po retro.

ceny: umiarkowanie wysokie

modele 3d na stronie

tamo.design

link link link

 

2. Fameg

Fameg to również producent mebli drewnianych. Tutaj design jest mniej nowoczesny, często nawiązuje do mebli retro. Oferta jest dość szeroka stylistycznie, znajdziemy tutaj krzesła, stoliki, fotele itd. pasujące zarówno do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, jak i mid-century-modern.

ceny: średnie – umiarkowanie wysokie

modele 3d na stronie

fameg.pl

 

link link link

 

 

3. Iker

Jeśli znajcie tę markę, to pewnie z ich kultowego krzesła Iker Cheri, które chętnie wykorzystuję w projektach. Niestety jego cena nie jest najniższa, ale design to naprawdę wynagradza. Meble Iker to fotele, krzesła i stoliki, które przede wszystkim będą pasować do wnętrz nowoczesnych.

ceny: umiarkowanie wysokie

modele 3d na stronie

ikershop.com

 

klik klik klik

 

 

4. Fondu

Fondu to z tego co wiem stosunkowo nowa marka. Specjalizują się w szafkach, komodach, regałach, stolikach. Najbardziej zapadająca w pamięć jest ich szafka RTV Madera. Niestety cena nie daje szans na zastosowanie w niskobudżetowych wnętrzach, ale mebel z pewnością robi robotę. Będzie pasował do wnętrz od minimalistycznych po modern classic.

ceny: wysokie

modele 3d na stronie

fondu.store

 

link link link

 

 

5. Noo.ma

Noo.ma to marka specjalizująca się we wszystkim po trochu. Najbardziej zapadły mi w pamięć ich pufy. Meble będą pasować do wnętrz w każdym stylu.

ceny: średnie

modele 3d na stronie

noo.ma

link link link

 

 

 

6. Kosicka

Jeśli znacie tą markę to na pewno dzięki pięknym i oryginalnym drewnianym chuśtawkom do wnętrz. Kosicka to marka specjalizująca się w meblach z drewna: stoły, lampy. Będą one pasować do wnętrz w stylu od minimalistycznego do modern classic.

ceny: wysokie

modele 3d na stronie

Kosicka

link link link

 

 

7. Ilusi

Ilusi to marka specjalizująca się w meblach typu szafki w każdym możliwym chyba kolorze. Niestety ceny nie są podane na stronie internetowej. Meble będą pasowały do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, modern classic i pokoi dziecięcych.

ceny: brak na stronie www

brak modeli 3d na stronie

Ilusi

link link

 

 

8. Wonderwall studio

W naszym zestawieniu to pierwsza marka z graficznymi tapetami na ściany. Są tak oryginalne, że będą pasowały do każdego wnętrza. 

ceny: wysokie

Wonderwall studio

link link link

 

 

9. Kafelek

Kafelek to marka specjalizująca się w ręcznie robionych płytkach ceramicznych do łazienek. Płytki tej marki są bardzo charakterystyczne i nie będą pasowały do każdego wnętrza, ale tam gdzie go zastosujemy, zdecydowanie „zrobi” wnętrze.

ceny: brak na stronie www

Kafelek

 

10. Noti

Noti to marka specjalizująca się w meblach tapicerowanych do biura. Meble będą pasować do pomieszczeń w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, ceny niestety nie są dostępne online.

ceny: brak na stronie www

Noti

link link link

 

To już wszystkie marki w tym zestawieniu, które moim zdaniem są najciekawsze. Która z nich najbardziej przypadła Wam do gustu? 

Agnieszka Konieczna

architekt wnętrz

Powróć do listy wpisów